Szkoła Podstawowa w Suchodolinie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie

Suchodolina 1,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.suchodolina@sosedukator.pl.
tel. 857121094

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzień Języka Angielskiego, czyli English Language Day, to święto 2 miliardów ludzi na całym świecie obchodzone 23 kwietnia.Data tama związek z  dniem narodzin i śmierci Williama Szekspira.

Język angielski jest jednym z sześciu oficjalnych języków ONZ, który ma swój własny dzień i został on ustanowiony w wyniku inicjatywy podjętej w 2010 roku przez Departament Informacji Publicznej.Ze względu na swoją popularność  jest uważany za „lingua franca”, czyli łacinę naszych czasów. Natomiast pod względem liczby ludności, dla których angielski jest językiem ojczystym, zajmuje trzecie miejsce na świecie, zaraz po chińskim i hiszpańskim.

Już od przedszkola uczniowie naszej szkoły poznają język angielski – z początku poprzez zabawę, natomiast później, w dalszych latach, zgłębiają tajniki angielskiej mowy i gramatyki. Z okazji tego dnia przedszkolaki wykonały z masy solnej typowe angielskie śniadanie i lunch, dzięki czemu zapoznały się z tamtejszymi kulinariami, natomiast po wykonanej pracy skosztowały herbaty – napoju nierozerwalnie kojarzonego  z Wielką Brytanią. Klasy 1-3 robiły flagi, a najstarsi uczniowie, z klas 4-7, wykonali pracę plastyczną zatytułowaną „We love English”. Natomiast klasa 8 miała za zadanie stworzyć prezentację na temat Stanów Zjednoczonych.ZAŁĄCZNIKI

© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie