Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach

Stare Bajki 51 ,19-104 Trzcianne
e-mail: sp.starebajki@sosedukator.pl.
tel.857384348

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W roku szkolnym 2022/2023, po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 07 X 2022 r. w godzinach zajęć lekcyjnych.

Komisja składająca się z uczennicy z klasy VIII oraz nauczycielki matematyki przeprowadziła w klasach III – VIII sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia podczas zajęć lekcyjnych. W ten sposób na lekcjach przetestowano 23 uczniów (uczniowie obecni tego dnia w szkole, którzy oddali karteczki z działaniami).

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały cały tydzień od piątku 30 IX  do finału w dniu 7 X. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia, aby podczas egzaminu wypaść jak najlepiej. Na gazetkach w holu szkoły przygotowano okolicznościową dekorację z plakatami, przykładami „sprytnego liczenia”, propagującymi znajomość TM. Najlepiej liczący uczniowie w każdej klasie otrzymywali plakietki EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA oraz certyfikaty.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Katarzyna Szypcio

 


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach