Zbiórka polańskiej Bartoszowej Drużyny Harcerskiej w plenerze.
Wtorek, 14 Maja 2019W sobotę 12.01. polańscy harcerze spotkali się na zbiórce w harcówce na plebanii. Wstępnie omówiono zarys działań drużyny na najbliższe pół roku. Zaplanowano wyjścia w teren w poszukiwaniu śladów historii Polany i jej okolic. Propozycji było wiele min. wycieczka w dol. Paniszczewa w celu dotarcia do miejsc po dworze czy do cerkwiska, a także Rosochate, gdzie ślady po wsi są bardzo wyraźne : zarys miedz, stare fundamenty czy piwnice.
Następnym punktem zbiórki było wyjście w plener i dotarcie pod Krzyż Pamięci, stojący ponad wsią, aby tam Robert Morąg mógł złożyć przysięgę harcerską. Najpierw rozpalono ognisko a następnie w obecności harcerzy i przed Harcmistrzem Ks. Proboszczem St. Gołyźniakiem przysięgę złożono. Pogoda tego dnia była typowo zimowa – śnieżna i wietrzna, nie zachęcała nawet do zjazdów na sankach, tak więc harcerze rozeszli się do domów.
H. Myślińska








