Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Uczniowie z Polany na zajęciach terenowych w Wołosatem

Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach swojej działalności, prowadzi szeroko pojętą edukację skierowaną do dzieci i młodzieży szkolnej. Stałym punktem tej edukacji jest coroczny program pt:,, Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów’’. W tym roku jest to już XVII edycja. Do tego programu zapraszani są uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych z całego woj. podkarpackiego zainteresowani  problematyką przyrodniczą. Celem programu jest popularyzowanie i pogłębianie wiedzy o przyrodzie Bieszczadów a jego zakres wykracza poza program szkolny. Uczestnicy mają okazję poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii, biologii, geografii oraz historii i kultury regionu.

 W tym roku naszą Szkołę Podstawową z Polany, w wyżej  przedstawionym programie , reprezentuje czworo uczniów z klasy VII : Kinga Borzęcka, Julia Hermanowicz, Magda Makowska i Daniel Galica . W marcu wszyscy uczestniczyli w wykładach przeprowadzonych w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Ustrzykach Dolnych. Natomiast 16 i 17.05. wzięli udział w zajęciach terenowych w stacji badawczej BdPN w Wołosatem . Pierwszego dnia zajęcia odbywały się na szlaku turystycznym z Wołosatego na Tarnicę, podczas których uczniowie rozpoznawali napotkane gatunki roślin, porostów oraz drobnych przedstawicieli świata zwierzęcego. Podchodząc na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów, poznawali dokładnie jego topografię. Pogoda, niestety, nie była zachwycająca. Cała polańska grupa wraz z uczniami z Lutowisk, przy silnym wietrze i gęstej mgle  stanęła na szczycie.  Drugiego dnia zajęcia odbyły się nad oczkiem wodnym oraz nad potokiem Wołosatka, gdzie można było z bliska popatrzeć na mieszkańców tych środowisk. Ciekawym przystankiem , tym razem z zakresu edukacji historycznej, było cerkwisko – miejsce po nieistniejącej dzisiaj cerkwi, gdzie jedyny po niej ślad to  zarys  fundamentów .

Na tym zajęcia zakończyły się. Dalszy ciąg Programu będzie kontynuowany po wakacjach. Przed naszymi uczniami są jeszcze jednodniowe zajęcia  na terenie BdPN oraz test  podsumowujący zdobytą na zajęciach wiedzę a także wykonanie prezentacji multimedialnej reklamujący atrakcję naszego bieszczadzkiego parku.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie