Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Nowe znaki na ścieżce turystycznej do jaskini w Rosolinie

      Na początku czerwca Harcerska Drużyna Bartoszowa działająca przy Szkole Podstawowej w Polanie, podjęła się bardzo pożytecznego zadania, a mianowicie wykonania dodatkowego oznakowania ścieżki turystycznej przebiegające z Polany do jaskini w Rosolinie.
      Jaskinia przy potoku Czarnym jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Polany i jej okolic. Opisana jest dokładnie w każdym przewodniku po Bieszczadach. Turyści zawsze tam docierali ale i błądzili. Kilka lat temu, za sprawą Urzędu Gminy Czarna, oznakowano tę trasę, która jeszcze dalej doprowadza do Czarnej Dolnej. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawa propozycja wycieczki, podczas której turysta dociera do wyżej wspomnianej jaskini, dalej idąc i odchodząc nieco o 15 min może zobaczyć małe wodospady na progach skalnych w korycie potoku Czarnego, następnie przez szczyt Moklik ( 675 m n.p.m) z którego widać Połoninę Caryńską, Wetlińską i szczyt Smerek, przez Harwaty , dojść do Czarnej Dolnej.
    Turyści przebywający do Polany mieli problem ze znalezieniem początku szlaku na Rosolin, brakowało bowiem drogowskazu w samej Polanie. Harcerze wykonali 4 tablice , które uzupełniły gminne oznakowania. Drewniane tablice, zabejcowane, z umocowaną mapką dojściową do jaskini oraz jej fotografią, zostały wkopane na trasie do Rosolina. Harcerzom i opiekunom- Annie Stępniewskiej i Hannie Myślińskiej,  bardzo dziękujemy za udaną i pożyteczną akcję.
                                                                                                                  H.M
      


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie