Szkoła Podstawowa w Lisach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Lisach

Lisy 23, 19-520 Banie Mazurskie
e-mail: sp.lisy@edukator.lomza.pl
tel.876157307
Dyrektor : mgr Justyna Cybulska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021

                                                             

25 czerwca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Swoją obecnością zaszczycili nas p. Mikołaj Jednacz, Wiceprezes Zarządu Edukatora, p. Bartłomiej Żebrowski – informatyk Edukatora oraz p. Karol Szablak – radny powiatowy.

Mury naszej szkoły opuściło 4 absolwentów, którym życzymy samych sukcesów na ścieżkach rozwoju zawodowego i osobistego.

Na rozdanie świadectw przyjechali również uczniowie realizujący obowiązek szkolny w domu.

Zostali oni serdecznie przyjęci przez rówieśników, z którymi mieli już kilkakrotnie okazję się spotkać.

Pożegnaliśmy także odchodzących na zasłużoną emeryturę pana dyrektora Bogdana Chomyna oraz panie Alinę Chomyn i Irenę Hukowicz.

Rada Pedagogiczna zwróciła się do nich w następujących słowach:

 

Szanowny Panie Dyrektorze, Drogie Panie Alino i Ireno!

Wiadomość o tym, że we wrześniu nie spotkamy Państwa w murach tej szkoły była dla nas wszystkich dużym zaskoczeniem. Świadomość tego, że następny rok szkolny rozpoczniemy w innym składzie tak do końca chyba jeszcze do nas nie dociera.

Marek Wenta w „Na przekór bałwanom” napisał: wyobraźnia poparta wiedzą i doświadczeniem, pozwala w dużym stopniu, przewidzieć przyszłe wydarzenia… Pan, Panie Dyrektorze, posiada zarówno wyobraźnię, jak i doświadczenie. To dzięki nim nasza szkoła zarządzana przez Pana nie tylko przeciwstawiała się licznym sztormom, ale z każdym rokiem rozkwitała. Był Pan niezwykłym kapitanem tego okrętu.

Panie Dyrektorze – przez te wszystkie lata był Pan dla nas wzorem pracowitości, samodyscypliny, a także nieustannej troski o to, by nauczanie poszczególnych przedmiotów łączyć z wychowaniem młodego człowieka oraz przekazaniem mu wartości patriotycznych. Odważę się powiedzieć, że zespół nauczycielski, który Pan zebrał jest jak starannie skomponowana symfonia. Choć z pozoru wiele nas różni to Pan potrafił wydobyć z każdej i każdego z nas to co najpiękniejsze i najszlachetniejsze. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pracować pod Pana kierownictwem.

Pani Alino – dla większości obecnych tu uczniów była Pani jednym z pierwszych nauczycieli. To Pani wprowadziła ich w niesamowity świat czytania oraz pisania, odkrywała małe i większe talenty. Z iście anielską cierpliwością rozwiązywała Pani klasowe konflikty. Części z nas, nauczycieli, pomagała Pani stawiać pierwsze kroki w niełatwym zawodzie nauczyciela. I tak jak dla uczniów, dla nas także zawsze miała Pani gotowe rozwiązania, dzięki czemu również i my stawaliśmy się pewniejsi siebie oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

Pani Ireno – Pani wysoka kultura osobista w idealnych proporcjach połączona z ogromną życzliwością, poczuciem humoru i jednocześnie pasją nauczania sprawiły, że stała się Pani wzorem do naśladowania nie tylko dla uczniów, ale również dla nas, nauczycieli. Przy Pani każdy z nas chciał stawać się lepszym pedagogiem. Dziękujemy, że uczyła Pani nie tylko uczniów, ale także nas – nauczycieli. Mogliśmy czerpać pełnymi garściami z Pani wieloletniego doświadczenia, a to sprawiło, że praca z Panią nie była monotonnym powtarzaniem regułek czy wzorów, ale istną poezją w matematycznym wydaniu.

Szanowny Panie Dyrektorze, Drogie Panie Alino i Ireno, w imieniu całego grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lisach żegnamy Państwa odchodzących na zasłużoną emeryturę. Na tej nowej drodze życia życzymy Państwu wszystkiego najlepszego.

 

 

 


© 2022 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Lisach