Szkoła Podstawowa w Lisach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Lisach

Lisy 23, 19-520 Banie Mazurskie
e-mail: sp.lisy@edukator.lomza.pl
tel.876157307
Dyrektor : mgr Justyna Cybulska

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą polskich instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html .

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W Szkole Podstawowej w Lisach we wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki lub koła informatycznego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Uczniowie oglądali na zajęciach filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet. Wychowawcy klas podczas zajęć edukacji komputerowej i godzin wychowawczych przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie, aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci. W ramach DBI zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły plakaty, gazetka tematyczna oraz wydrukowana ulotka pt. „10 porad dla rodziców”. Uczniowie otrzymali naklejki oraz zakładki promujące Dzień Bezpiecznego Internetu.

 

Mariusz WróbelZAŁĄCZNIKI

© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Lisach