Laskowiec 46,19-104 Trzcianne
e-mail: sp.laskowiec@sosedukator.pl.
tel. 857384004

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 06.06.2022r. w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, o nazwach: Cienie, Laskowiaki, Ślapnuchy, Kaczuszki i Pierdziki. Każda z ekip składała się z 5 do 6 zawodników. Losowanie drużyn odbyło się trzy dni przed zawodami. Sędzią całych zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Justyna Rakowicz. Pierwszy mecz rozpoczął się o godz. 8.30 pomiędzy Cienie vs. Pierdziki. Każdy spotkanie trwało 30 min (2x 15 min), z 5 min przerwą między połowami. Od samego początku spotkania drużyna Cieni przeważała bardzo mocno, nie dała swojemu rywalowi praktycznie wcale wejść na swoją połowę. Mecz zakończył się dominującym zwycięstwem drużyny Cieni 19:1, tym samym zapewniając sobie udział w półfinale turnieju. Spotkanie nr 2 odbyło się pomiędzy drużynami Laskowiaki vs. Ślapnuchy. Mecz był niesamowicie ekscytujący. Dwie bardzo silne ekipy nie dawały za wygraną. Wszystkie emocje można było zauważyć na boisku. Na początku drużyna Ślapnuchy przeważała, strzelając w szybkim tempie dwa gole, dominującym zawodnikiem był tutaj Maciej Zajkowski. Jednak w drugiej połowie zawodnicy Laskowiaków wzięli się w garść i nadrobili straty. Mecz zakończył się remisem 4:4. W takim przypadku trzeba było rozegrać dogrywkę 2x po 5 min. Do końca meczu nie było wiadomo kto zwycięży. Jednak zwycięzcą okazała się ekipa Laskowiaków, która okazała się bardziej wytrzymała fizycznie i psychicznie. Trzeci mecz został rozegrany pomiędzy Kaczuszki vs. Pierdziki. Przez całe spotkanie dominowała drużyna Kaczuszek. Mecz zakończył się zwycięstwem Kaczuszek 5:0. Ekipa Kaczuszek jako jedyna drużyna wylosowała wilczy bilet, dzięki, któremu awansowała od razu do finału turnieju. Czwarty mecz już półfinałowy odbył się pomiędzy drużynami Cienie vs. Laskowiaki. Od razu można powiedzieć przeważała ekipa Cieni, w której dominującym zawodnikiem był Dawid Balejko. I to On strzelił najwięcej goli swojej drużynie. I tak o to drużyna Cieni przeszła do finału rozgrywek. Finałowy mecz o pierwsze miejsce odbył się pomiędzy drużynami Cienie vs. Kaczuszki. Od początku spotkania dominowała ekipa Cieni. Kaczuszki praktycznie cały czas się broniły. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla drużyny Cieni.

Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce- Cienie, II miejsce- Kaczuszki, III miejsce- Laskowiaki, IV miejsce- Ślapnuchy i V miejsce- Pierdziki. I,II i III miejsce otrzymały puchar i medale. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy i lizaki. Wśród drużyn wybrano Najlepszego zawodnika i zawodniczkę klas IV-VI i VII-VIII. I tak,  Najlepszą zawodniczką klas IV-VI okazała się Lena Zajkowska ( kl. IV), natomiast klas VII-VII Julia Szmelcer (kl.VIII). Tytuł Najlepszego zawodnika klas IV-VI otrzymał Mateusz Kozłowski (kl. V), w klasach VII-VIII bezkonkurencyjny okazał się Dawid Balejko (kl. VIII). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary.

Wszystkie drużyny pokazały wolę walki i niesamowitą determinację w całym turnieju.

Skład drużyn przedstawiał się następująco:

Cienie: Mateusz Kozłowski (kl.V), Dawid Balejko (kl. VIII), Lena Zajkowska (kl. IV), Paulina Karpowicz (kl. VII), Krystian Karpowicz (kl. V).

Laskowiaki: Dominik Duchnowski (kl. VII), Karolina Supińska (kl. VIII), Daniel Karpowicz (kl. V), Wiktoria Zajkowska (kl.VI), Krystian Zajkowski (kl.VIII).

Ślapnuchy: Maciej Zajkowski (kl. VIII), Mateusz Mocarski (kl. VII), Iwona Kurzyna (kl. VII), Julia Szmalcer (kl. VIII), Julia Zajkowska (kl. IV).

Kaczuszki: Ewa Zajkowska (kl. V), Julia Kozłowska (kl. IV), Milena Zajkowska (kl. VI), Przemysław Supiński (kl. VII), Wiktoria Supińska (kl. IV), Zuzia Zajkowska (kl. V).

Pierdziki: Justyna Kozłowska (kl. VIII), Stefania Janecka (kl. VII), Hania Szczep (kl. VII), Mateusz Gorzelski (kl. VII), Aleksander Janecki (kl. IV).

Gratulujemy uczniom i dziękujemy Pani Justynie Rakowicz.

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.