Śniadanie Daje Moc
Piątek, 8 Listopada 2019Już czwarty rok nasza szkoła uczestniczy w programie ogólnopolskim Śniadanie Daje Moc. Śniadanie Daje Moc to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania, którego podsumowaniem jest zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania (8 listopada).
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.
Najważniejsze cele programu
- Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
- Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia








