Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej

Kamienna Nowa 41,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.kamiennanowa@sosedukator.pl.
tel. 857129177

Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

W dniu 30.01.2023r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

Wycieczka ta była lekcją przyrody w której uczniowie mieli  niepowtarzalną okazją do podziwiania ptaków drapieżnych na otwartej przestrzeni. W trakcie zajęć  dowiedzieli  się, czym jest sokolnictwo oraz poznali  wiele ciekawostek związanych z życiem skrzydlatych drapieżników i sów . Pokazowi towarzyszyła  pogadanka  o zwyczajach, zachowaniu oraz ciekawostkach związanych z biologią ptaków drapieżnych i sów. Była to atrakcyjna forma lekcji przyrody o facsynujących zwierzętach.

               Następnie  udaliśmy się zwiedzić  "Starą szkołę ".Podczas zajęć  uczniowie na chwilę  przenieśli  się w przeszłość , kiedy lekcje rozpoczynał dźwięk ręcznego dzwonka.

 Obejrzeliśmy  wystawę prezentującą szkołę z lat 50. i 60. XX w. Poznaliśmy   dawne przybory szkolne, takie jak: tabliczka z rysikiem, gęsie pióro, stalówka, kałamarz czy liczydła. W trakcie  zajęć uczestniczyliśmy w różnych grach edukacyjnych "Wisielec", "Domino". Na koniec obejrzeliśmy bajki z projektora,  kilku  uczniów wraz z Panią prowadzącą   byli narratorami i czytali  teksty bajek.

Uwieńczeniem całej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbaski.

Dziękujemy bardzo pracownikom  MGOK  w Dąbrowie Białostockiej za zorganizowanie wycieczki.

 


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej