Szkoła Podstawowa w Długołęce
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Długołęce

Długołęka 50,19-111 Krypno
e-mail: sp.dlugoleka@sosedukator.pl.
tel. 857169019

Wycieczka do Białowieży- Dawno temu w puszczy...

 W dniu 12 czerwca pojechaliśmy na wspaniałą wycieczkę do Białowieży. 

 Nasi uczniowie ( kl. 1-8) nie ponieśli żadnych kosztów zw. z tym wyjazdem, ponieważ wycieczka została objęta wsparciem finansowym ze środków Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Co zwiedzaliśmy? Na początku  obejrzeliśmy  wystawę multimedialną nt. puszczy, znajdującą się  w budynku rezerwatu. Następnie z przewodnikiem podziwialiśmy Rezerwat pokazowy żubrów: zagrody dużych ssaków z puszczy ( np. sarny, jelenie, wilki, rysie, dziki, łosie, konie, żubry, żubronie). Po tym spacerze nastąpił krótki postój na  odpoczynek  na placu zabaw z tyrolką. Kolejną atrakcją było przejście  trasą  prowadzącą przez puszczę o nazwie- Kładka “Żebra żubra”. Ścieżka prowadziła przez podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej. Wędrowaliśmy  w większości drewnianą kładką wśród olch, jesionów, lip, podziwiając krajobraz i słuchając śpiewu ptaków.

 Ostatnim punktem wycieczki - po smacznym obiedzie w restauracji w centrum Białowieży -  było Muzeum przyrodniczo - leśne. Obejrzeliśmy z przewodnikiem ekspozycje stałe:  zbiorowiska leśne ( grąd, ols, łęg, bór sosnowy), procesy ekologiczne ( fazy rozkładu drewna) i zjawiska przyrodnicze ( różne gatunki z królestwa grzybów i świata zwierząt). W części kulturowej ekspozycji zapoznaliśmy się ze sposobami historycznego wykorzystania puszczy (tj. sianokosy, bartnictwo, przerób drewna, wąskotorowe kolejki leśne). W muzeum weszliśmy też na wieżę widokową, aby podziwiać z wysokości piękne krajobrazy Puszczy Białowieskiej.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Długołęki. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. A może ktoś z naszych uczniów wróci tu z rodziną podczas wakacyjnych wojaży? Zdecydowanie warto odwiedzić Białowieżę i zobaczyć na żywo Puszczę Białowieską.

Wycieczka została objęta wsparciem finansowym ze środków Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

 


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Długołęce