Szkoła Podstawowa w Cichym
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Cichym

Cichy 3, 19-411 Świętajno
tel. (87) 523-85-13

Turniej Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2019r. cała nasza szkoła spędziła miło dzień na świeżym powietrzu. Obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Gościliśmy reprezentację uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokółkach, z którą rozegraliśmy mecze gier rekreacyjnych „Pochodnia” i „Kwadrant”. Pani Dyrektor przywitała wszystkich cieplutko składając życzenia dla każdego, kto czuje się dzieckiem, a my jak przystało na świadomych swego bezpieczeństwa sportowców udaliśmy się na rozgrzewkę. Wiktoria nas nie oszczędzała. Po trzech meczach okazało się, że to SP Cichy zasługuje na pierwsze miejsce w tej towarzyskiej rywalizacji. Pani Dyrektor wręczyła reprezentacjom szkół puchary i smakołyki. W tym czasie najmłodsza część naszej braci uczniowskiej miała wspólne zabawy integracyjne z chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, budowano z piasku osiedle dla krasnali, a dać upust wyobraźni można było malując olbrzymi, wspólny obraz na mega płótnie. Czas mijał nieubłaganie, a zaraz po pierwszej części rozpoczęła się rywalizacja indywidualna i duetów. Każdy znalazł coś dla siebie, każdy mógł stać się mistrzem konkurencji, a co najważniejsze uczyliśmy się wspólnego dialogu starszy kolega- młodszy, bo takie były zasady startów w duetach. Osiemnaście konkurencji, półtora godziny zabawy i radości. Rzuty do celu, tor przeszkód, biegi na szczudłach, rozwieszanie prania czy nawlekanie „słodkich koralików” to tylko niektóre zabawy festynowe.

Ciężka „praca” to i konieczna regeneracja, a jak regeneracja to przy ognisku. Tu pysznie, rodzinnie, przyjacielsko. Kiełbaski smakują najlepiej w towarzystwie rodziców i kolegów, którzy najmłodszym pomogą w upieczeniu smakołyków nad ogniem, a na deser lody dla każdego.

W oczekiwaniu  na podsumowanie startów, jeśli ktoś miał ochotę na więcej ruchu lub chciał spożytkować energię odzyskaną w wyniku konsumpcji, czekały zabawy integracyjne: „ciuciubabka”, „ciepło-zimno”, „zbijany”, „Szczur” czy skoki grupowe przez linę lub przejście pod nią.

Punktualnie o godzinie trzynastej Pani dyrektor podsumowała zabawę i wręczyła wszystkim uczestnikom rywalizacji dyplomy.  Pierwsze sześć osób z każdej kategorii, a były trzy, obdarowano nagrodami rzeczowymi. Największą popularnością cieszyła się rywalizacja DUETÓW. Nagrodę FAIR PLAY otrzymali: Zuzanna Luberecka, Aleks Moroz i Jagoda Kaczmarska.

Pyszności pieczone na ognisku zawdzięczamy pani Krystynie Luto, a lody to zasługa Rady Rodziców. Chylimy czoła i serdecznie dziękujemy.


© 2022 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Cichym