Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Przedstawienie jasełkowe w szkole to magiczne wydarzenie, kiedy uczniowie, nauczyciele i cała społeczność szkolna zbierają się, aby wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie.

21 grudnia o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Choszczewie, zgromadziła się publiczność, składająca się z uczniów, nauczycieli, rodziców i gości.

Przedstawienie rozpoczął zjawiskowy taniec uczennic naszej szkoły, który wprowadził widzów w magiczny klimat świąt. Następnie dzieci zaprezentowały tradycyjne Jasełka, które zostały przedstawione w sposób nietradycyjny, bo za pomocą teatru cieni. W trakcie przedstawienia uczniowie wcielili się w postacie związane z tradycją jasełkową, korzystając z umiejętności tworzenia cieni i świateł. Wszystko to sprawiło, że historia narodzin Jezusa nabrała nowego, tajemniczego wymiaru. Każda postać została przedstawiona w sposób wyjątkowy i przemyślany, co pozwoliło publiczności wczuć się w atmosferę Bożego Narodzenia. Na zakończenie swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi uczniowie wykonując taniec ze świetlistymi kulami, recytując wiersze o tematyce świątecznej i śpiewając kolędę.

Wspaniała gra wszystkich młodych aktorów i gra świateł stworzyły niezapomniane wrażenie. Elementy dźwiękowe, takie jak kolędy i świąteczne melodie, dodatkowo wzbogaciły całe widowisko, nadając mu emocjonalny wydźwięk.

Przedstawienie nie tylko dostarczyło publiczności radości i wzruszeń, ale również przypomniało o znaczeniu Bożego Narodzenia i tradycji, które warto pielęgnować. Była to także wyjątkowa okazja do integracji społeczności szkolnej oraz wspólnego przeżywania magicznych chwil świąt.

Po występach nastąpiło symboliczne podzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek, na który zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy spotkania.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były p. Beata Szulc, p. Agnieszka Żubrowska, p. Emilia Turek i p. Wioleta Babińska. Dziękujemy osobom, które były odpowiedzialne za przygotowanie Jasełek oraz wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich wysiłek i pasję w tworzeniu tego niezapomnianego tradycyjnego już szkolnego spotkania świątecznego.

https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaChoszczewo/videos/7279400432116178 - Taniec naszych uczennic podczas Jasełek 2023

 

https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaChoszczewo/videos/729662148803297 - Występy naszych przedszkolaków


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie