Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W naszej społeczności tradycją stało się odgrywanie Jasełek dla osób samotnych podczas Wigilii organizowanej przez sołtys wsi Choszczewo i Janiszewo oraz radę sołecką. W tym samym dniu w godzinach wieczornych to samo przedstawienie mogą podziwiać rodzice i najbliżsi naszych uczniów.
W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadziła nas pani dyrektor Edyta Cupiał, która życzyła wszystkim spokojnych, zdrowych świąt spędzonych w gronie najbliższych.
Następnie na scenie pojawili się uczniowie, którzy wraz chórkiem i pod kierownictwem nauczyciela języka angielskiego pana Grzegorza Wolskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci zaprezentowały je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, Astronoma, Heroda i jego żony. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie klas I-III, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Na zakończenie, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami dzieci zaśpiewały kolędę „Cicha noc” w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Po występie starszych uczniów na scenę zaprosiliśmy maluszki, które ubrane w „mikołajkowe stroje” zauroczyły zgromadzoną publiczność „zimowym tańcem” oraz przygotowanym programem artystycznym. Po zakończeniu części artystycznej mogliśmy skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez naszą szkołę oraz rodziców.
To przed-wigilijne wydarzenie spędziliśmy w miłej, ciepłej atmosferze, celebrując razem z nauczycielami, naszymi dziećmi i ich najbliższymi ten wyjątkowy przed-świąteczny czas.


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie