Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

Pierwsza zima bałwanka Stefanka

Tuż przed feriami w naszej szkole już po raz kolejny gościliśmy aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku. Tym razem aktorzy odwiedzili nas ze spektaklem pt. ,,Pierwsza zima bałwanka Stefanka". Głównym celem spektaklu było wprowadzenie dzieci w świat wartości tj. przyjaźni, dobra, życzliwości, bezinteresownej pomocy słabszym.

Każde dziecko, które ulepiło kiedyś chociaż jednego bałwana wie, jak bardzo ciężko się z nim rozstać, gdy nadchodzi wiosna. Tak samo było w przypadku Zuzi, która nie chciała stracić ukochanego przyjaciela ze śniegu. Bałwanek zaskarbił sobie miłość zwierząt leśnych swoim dobrym sercem, dlatego i one nie chciały, aby się rozpuścił. Na szczęście w lesie pojawiła się Matka Natura, będąca pod wrażeniem tego, jak wszyscy kochają bałwanka i postanowiła uratować go przed roztopieniem się. Przedstawienie, oprócz ukazania jak wygląda prawdziwa przyjaźni, przypomniało dzieciom, że zimą należy również troszczyć się o zwierzęta, uważać podczas zabaw na śniegu i dbać o środowisko.

Bohaterowie przedstawienia przypomnieli również dzieciom jak ważne jest dokarmianie zwierząt w czasie zimy. Śledząc losy bałwanka dzieci dowiedziały się także jak można ciekawie bawić się w czasie zimy, uświadamiając sobie jednocześnie jakie zagrożenia dla zdrowia niosą za sobą niewłaściwe zachowania czy też nieodpowiednio dobrany strój.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a my mamy nadzieję, że treści przekazane naszym uczniom zapiszą się w ich pamięci na stałe.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie