Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMII

W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to czas, aby wspólnie zastanowić się jak chronić naszą planetę – ZIEMIĘ. Dlatego dzieci podczas zajęć miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci oraz ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Podczas zajęć sensorycznych maluszki wykonały w grupach planetę Ziemię z własnoręcznie przygotowanego slimea. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania. Zajęcie to wymagało ogromnej koncentracji i umiejętności współpracy w zespole.

Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i już na początku kwietnia posadziły drzewka w okolicy przedszkolnego placu zabaw.

Wychowanie dziecka w duchu ekologicznym kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie