Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

BEZPIECZNE FERIE

W ostatnim dniu przed feriami odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielką Ochotniczej Straży Pożarnej – Panią Edytą. Spotkanie miało na celu przekazanie dzieciom istotnych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Pani Edyta rozpoczęła spotkanie od serdecznego powitania i krótkiego przedstawienia swojej roli w straży pożarnej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o codziennych obowiązkach i wyzwaniach, jakie stawia przed nią praca w służbie ratowniczej.

Następnie przyszedł czas na omówienie zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Strażaczka podkreśliła, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad, aby każdy dzień wolny od szkoły był pełen radości, ale również bezpieczny.

Pierwszym punktem poruszanym przez Panią Edytę była bezpieczna zabawa na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedziały się, że przed wyjściem na sanki, narty czy łyżwy, warto sprawdzić, czy sprzęt jest w dobrym stanie, a także pamiętać o używaniu kasków i innych elementów ochrony.

Kolejnym ważnym tematem było bezpieczeństwo na lodzie. Strażaczka zwróciła uwagę na konieczność sprawdzenia grubości lodu przed wejściem na zamarznięte jeziora czy stawy oraz zalecała unikanie miejsc, gdzie lód może być cienki i niebezpieczny.

Pani Edyta nie zapomniała także o przypomnieniu o znaczeniu widoczności. Zachęcała dzieci do noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza gdy wracają ze szkoły czy biorą udział w wieczornych zabawach na śniegu.

Zwieńczeniem pogadanki było wręczenie nagród za udział w Konkursie plastycznym „Bezpieczne Ferie”. Oto wyniki konkursu:

W kategorii klas 1-3

I miejsce – Barbara Przybyłek

II miejsce – Zosia Sokół

W kategorii klas 4-8

I miejsce Sylwia Kaczmarska

II miejsce Olga Kaczmarska

III miejsce Lena Kozłowska


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie