SOS Edukator w Łomży

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży

Laureat I nagrody IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PRO PUBLICO BONO.
Wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

"Każde dziecko jest ważne - systemowe wsparcie lokalnych polityk edukacji przedszkolnej ”

Szkolenia dla nauczycieli, szkolenia dla samorządowców – intensywny maj w projekcie „Każde dziecko jest ważne - systemowe wsparcie lokalnych polityk edukacji przedszkolnej ”

„Every child matters - systemic support for local preschool education policy”

Od stycznia Stowarzyszenie ‘Edukator” wraz z gruzińskimi partnerami kontynuuje realizację drugiego modułu projektu „Każde dziecko jest ważne - systemowe wsparcie lokalnych polityk edukacji przedszkolnej”.

Pierwsze miesiące pracy związane były z pracami koncepcyjnymi i przygotowaniami do działań szkoleniowych, które obecnie ruszyły pełną parą. Po okresie ograniczeń związanych z COVID-19, w maju szkolą się nauczycielki i przedstawiciele partnerskich samorządów, a w czerwcu dyrektorki przedszkoli. Cieszymy się, że zaplanowane szkolenia stacjonarne odbywają się bez problemów.

W dniach od 22 do 27 maja dwie grupy nauczycielek szkoliły się w Tbilisi pod okiem Piotra Kai z „Budowania kompetencji artystycznych, społecznych, prematematycznych i językowych poprzez działania muzyczno-ruchowe”.

Szkolenia prowadzone przez Piotra Kaję - nauczyciela muzyki i rytmiki, kompozytora, aranżera i muzyka, a także trenera warsztatów metodycznych, były okazją dla gruzińskich nauczycielek przedszkolnych do wzbogacenia warsztatu pracy o atrakcyjne i różnorodne metody oraz formy prowadzenia zajęć muzycznych, mających na celu budowanie u dzieci kompetencji innych niż tylko muzyczne.

Uczestniczki z zaangażowaniem włączały się w ćwiczenia proponowane przez trenera, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i talentami muzycznymi i wokalnymi. Był to czas wspólnego ubogacania się, śpiewania i radości, która niesie obcowanie z muzyką.

szkolenie_muzyka_8-1.jpg

szkolenie_muzyka_16_1-1.jpg

szkolenie_muzyka_17.jpg

szkolenie_muzyka_26.jpg

szkolenie_muzyka_27.jpg

Ponadto jeszcze w maju odbędzie się 2-dniowe spotkanie dla przedstawicieli samorządów lokalnych, zaangażowanych w realizację projektu. Uczestnicy, pod okiem trenerów – Tomasza Andrukiewicza i Giorgi Meskhidze, koncentrować się będą na roli samorządów w dążeniu do edukacji przedszkolnej wysokiej jakości.  Szkolenie naświetlające i aktualizujące wiedzę o nowych standardach EP i sposobach i wdrażania, ma doprowadzić do podniesienia jakości edukacji przedszkolnej na zarządzanym przez nich terenie.

image-1.png

www.polskapomoc.gov.pl

 

GALERIA

ul Wojska Polskiego 29 A
18-400 Łomża

tel. 86 215 25 87
Fax 86 215 04 63

biuro@sosedukator.pl

© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży