Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

Święck Wielki 29,18-200 Wysokie Mazowieckie
e-mail: sp.swieckwielki@sosedukator.pl.

Ślubowanie

20 października 2022 od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera, bowiem uczniowie klasy I mieli zostać przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim.

O godzinie 11:30 zadźwięczał  dzwonek i na holu szkolnym  zebrali się  uczniowie,  rodzice i nauczyciele. Najpierw  pani dyrektor Ewa Załuska-Stpiczyńska powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości, wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Pokazali, że są dzielnymi patriotami naszej  Ojczyzny, wiedzą jak zachować się w szkole, a także rozumieją co to przyjaźń i koleżeństwo.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu Ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Dotykając kolorowym ołówkiem ramienia ucznia mówiła „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”, natomiast wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez rodziców.

Następnie pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.

Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci


© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim