Szkoła Podstawowa w Suchodolinie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie

Suchodolina 1,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.suchodolina@sosedukator.pl.
tel. 857121094

WARSZTATY Z MOBILNYM LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki tej wyjątkowej inwestycji w edukację m.in. szkoły podstawowe zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt.Mobilne Laboratoria Przyszłości, czyli 16 oznaczonych i wyposażonych w nowoczesny sprzęt busów, wraz z początkiem roku szkolnego wyruszyły na drogi wszystkich województw. Edukatorzy prowadzą z uczniami lekcje w formule warsztatowej. Podczas zajęć starają się rozbudzić w nich zainteresowanie umiejętnościami, które pozwolą im wykorzystać technologię w sposób zgodny z predyspozycjami.

5 stycznia takie Mobilne Laboratorium zawitało do naszej szkoły. Odbyły się warsztaty dotyczące najnowszych technologii. Uczniowie obejrzeli film o sztucznej inteligencji, a następnie o możliwościach drukarki 3D. Pokazano także możliwości robotów, które uczyły się i wykonywały sztuczki typu parkour. Następnie można było zaprogramować w aplikacji trasę, jaką robot miał pokonać i tak też się działo.

Te niezwykłe doświadczenia pozostawiły po sobie świadomość, że technologia rozwija się w błyskawicznym tempie i jest na wyciągnięcie ręki.


© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie