DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI
Piątek, 10 Maja 2019W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. W związku z nim wykorzystaliśmy monitor interaktywny do przeprowadzenia Turnieju Matematycznego wśród uczniów klas VI-VIII. Uczestnicy musieli przygotować prezentacje multimedialne na temat: „Wielościany” i „Wielokąty foremne”. Następnym punktem programu było przypomnienie podstawowych zasad gry w szachy z wykorzystaniem monitora interaktywnego w celu przygotowania uczniów klas I-III do Mini Turnieju Szachowego „Mistrz Szachów”, a nawet potyczki szachowe uczeń-komputer. Następnie zorganizowaliśmy Wiosenny Konkurs Piosenki Angielskiej na zasadach karaoke z wykorzystaniem monitora interaktywnego oraz Festiwal Tańca Współczesnego, w którym uczestnicy musieli jak najdokładniej odtworzyć choreografię sceniczną widzianą na monitorze interaktywnym.
Uczniowie technologię mają we krwi, więc taki dzień przyniósł same pozytywne odczucia.


















