Szkoła Podstawowa w Suchodolinie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie

Suchodolina 1,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.suchodolina@sosedukator.pl.
tel. 857121094

DZIEŃ EUROPY

            Co roku 9 maja nasz Stary Kontynent obchodzi swój dzień. To święto europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy , a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia od Dnia Rady Europy, nazywany jest Dniem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwały  Parlamentu Europejskiego  dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach Unii Europejskiej.

Również nasi uczniowie włączyli się w obchody tego dnia. Młodsi wykonali prace plastyczne, w których podkreślili państwa leżące w Europie. Natomiast starsi w swojej twórczości przedstawili techniką dowolną sławne zabytki naszego kontynentu.

Tak widzą Europę nasi podopieczni:


© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Suchodolinie