Wycieczka do Białowieży - Program "Poznajemy Podlaskie"
Niedziela, 12 Maja 2024To już kolejny rok, kiedy nasza szkoła znalazła się w szczęśliwym gronie placówek, które otrzymały dofinansowanie do organizacji wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznajemy Podlaskie”.
Akcja zorganizowana została przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, która udziela wsparcia finansowego szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Dzięki temu przedsięwzięciu, uczniowie szkół podstawowych mają możliwość poznania atrakcji turystycznych województwa podlaskiego, a pośrednio organizacja wspiera podlaską branżę turystyczną, lokalnych przedsiębiorców, organizatorów turystyki i właścicieli atrakcji turystycznych. Wzmocniony zostaje też wizerunek województwa podlaskiego jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, posiadającego produkty turystyczne oparte o unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe, a także rozwinięty system rekreacji ukierunkowany na poznanie, zdrowie i aktywny wypoczynek.
My za cel naszej wycieczki obraliśmy Białowieżę. Spędziliśmy ten dzień miło, w kontakcie z przyrodą, a przy okazji poszerzyliśmy swą wiedzę o zwierzętach i regionie.








