Konkurs recytatorski "Przyroda wierszem pisana"
Niedziela, 12 Maja 2024Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
16 kwietnia (wtorek) występowali recytatorzy klas I – IV.
Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, które wyłoniły maksymalnie pięcioro reprezentantów w każdej grupie wiekowej.
Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół w Starym Bożejewie, Konarzycach, Kupiskach, Piątnicy, Śniadowie, Wygodzie oraz Łomży - SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP nr 9, SP nr 10.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego utworu związanego z przyrodą. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, m.in.: Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.
W obu kategoriach wiekowych publiczność miała możliwość wyboru swojego faworyta przyznając Nagrodę Publiczności.
W kategorii klas I – IV oceny prezentacji recytujących dokonało jury, które przyznało 3 pierwsze miejsca, wyróżnienia, nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną.
Wśród osób wyróżnionych znalazła się nasza uczennica klasy III - Liliana B.
GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ ![]()
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia książkowe, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy.



