Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach

Stare Bajki 51 ,19-104 Trzcianne
e-mail: sp.starebajki@sosedukator.pl.
tel.857384348

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17.11.2023 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - była to już XIII edycja. Przygotowania do tego wydarzenia zaczęliśmy już kilka dni wcześniej. Na lekcjach matematyki przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia, wybraliśmy egzaminatorów, a także przyozdobiliśmy szkołę plakatami. Tego dwie uczennice z klasy piątej i czwartej pełniły ważną rolę – przeprowadzały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczennice Te miały wyjątkową okazję, by sprawdzić wiedzę swoich koleżanek
i kolegów z tego zakresu. Test znajomości tabliczki mnożenia był przeprowadzony w klasach II, III, IV, V, VI oraz VIII. W ten sposób na lekcjach przetestowano 19  uczniów (uczniowie obecni tego dnia w szkole, którzy oddali karteczki z działaniami). Najlepiej liczący uczniowie w każdej klasie otrzymywali certyfikat EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA.

Na korytarzu szkolnym przygotowano okolicznościową dekorację z plakatami, przykładami „sprytnego liczenia”, propagującymi znajomość TM. Utworzono również salon gier matematycznych. Każdy chętny uczeń mógł zmierzyć się ze swoim kolegą/koleżanką w grze „Kółko i krzyżyk”. Można było również zagrać w Memory, Piotrusia, czy ułożyć domino matematyczne. Tematem przewodnim w każdej grze była oczywiście tabliczka mnożenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Koordynatorzy akcji:
p. Katarzyna Szypcio
p. Krystyna Trojanowska
p. Elżbieta  Bielawiec


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach