Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach

Stare Bajki 51 ,19-104 Trzcianne
e-mail: sp.starebajki@sosedukator.pl.
tel.857384348

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole dwie szczególne uroczystości - Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych.

W tym roku klasy V - VIII, pod opieką p. Joanny Surawskiej i p. Karoliny Bartnik, przygotowały uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. W części oficjalnej pani Dyrektor Katarzyna Szypcio powitała wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie i przekazała życzenia z okazji tego święta wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Na część artystyczną uroczystości, przygotowaną przez uczniów klas starszych, składały się wiersze, piosenka i humorystyczne scenki z życia szkoły.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych, było ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również wzruszającym momentem dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w naszej szkole nauczyli. Wspólnie z panią wychowawczynią Krystyną Trojanowską i uczniami klas II-III, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania (kolorowym ołówkiem) dokonała pani Dyrektor. Tym samym dzieci zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Starych Bajkach. Na koniec otrzymały przygotowane przez panią wychowawczynię prezenty - wspaniałe pomoce dydaktyczne i słodycze.

To był dzień pełen emocji, wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

Karolina Bartnik


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Starych Bajkach