Szkoła Podstawowa w Romanowie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Romanowie

Romanowo 12, 06-425 Karniewo
e-mail: sp.romanowo@sosedukator.pl.
tel. 296911199

Wyjazd edukacyjny do Nadleśnictwa

W dniu 23 maja 2019 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Nadleśnictwa w Pułtusku. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII naszej Szkoły. Opiekunami wycieczki były nauczycielki p. Anna Łapińska-Durka, p. Edyta Rostkowska, p. Aleksandra Budna.

Celem wyjazdu było zwiedzenie ścieżki ekologicznej "NASZ LAS" zlokalizowanej  na terenie Leśnictwa Popławy, ok. 3km od Pułtuska, która przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trasa ścieżki częściowo pokrywa się z atrakcyjnymi szlakami turystycznymi biegnącymi przez nasze lasy. Wędrówkę przyrodniczą po ścieżce w wariancie 800m  prowadził leśniczy p. Jakub Dolęga, który pełnił też funkcję przewodnika. Ścieżka prezentuje ekosystemy leśne oraz ich mieszkańców, pokazuje siedliska leśne, i różnorodność form życia w lesie oraz pracę leśników.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat „Rola drzew w ochronie klimatu” oraz „Życie drzewa” zostały wygłoszone podczas zajęć terenowych odbywających się na terenie nadleśnictwa.

Z licznych, ciekawie i kolorowo wykonanych tablic edukacyjnych umieszczonych wzdłuż ścieżki uczniowie wynieśli wiadomości dotyczące: cyklu życia lasu, jego budowy warstwowej, form ochrony przyrody, roślin, zwierząt, darów lasu.

Dzięki zajęciom w bezpośrednim kontakcie z lasem uczniowie nauczyli się lepiej rozróżniać leśne rośliny i zwierzęta, poznali dokładniej rolę drzew i gospodarki leśnej. Uczniowie lepiej zrozumieli prawa rządzące leśną przyrodą oraz procesy w niej zachodzące.

 


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Romanowie