Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

X jubileuszowy koncert ,, To dla Was gramy Przyjaciele’’ w Polanie – 20.07.2019

 

           Jak co roku, już od 10 lat, w trzecią sobotę lipca, zagrano dla Przyjaciół w Polanie. Pomysł takich spotkań stworzył się wiele lat temu w głowach wiernych sympatyków naszej miejscowości, przyjeżdżających na wakacje wraz  z mieszkańcami, stałymi bywalcami letnich posiadów w okolicach baru ,, Pod Otrytem’’. Przez te wszystkie lata impreza rozrosła się do dość dużego wydarzenia w Polanie, będącym w stałym grafiku corocznych , środowiskowych przedsięwzięć na terenie Gminy Czarna . Na potrzeby koncertów wybudowano wiele lat temu małą scenę przy barze, która z czasem okazała się niewystarczająca. Obecnie organizację koncertu wspomaga Urząd Gminy Czarna, wypożyczając dużą profesjonalną scenę oraz stoły , ławki i zadaszenia.
         Na koncert zapraszani są przeróżni wykonawcy, bardowie bieszczadzkiej twórczości tacy jak w tym roku Marecki i Marcepan, Jacek Pikuła, Romek,,Łabi’’, Cybul z przyjaciółmi, Bartek Kalinowski, Mariusz Dziob, Melisa Lues Bend, Adam Glinczewski ,,Łysy’’ a także przedstawiciele młodego pokolenia – młodzieży polańskiej, niezwykle utalentowanej muzycznie. Wszyscy młodzi wykonawcy to jeszcze uczniowie szkoły w Polanie albo jej absolwenci. I tak Hubert Faran zachwycił swoim graniem na gitarze basowej a wokalnie zaprezentowały się Małgorzata Michno, Emilia Caban, Zofia Myślińska i Irena Zięba. Profesjonalnym  nagłośnieniem koncertu, a tak dzieje się od wielu lat , charytatywnie zajął się Krzysztof Sadrakuła, za co serdecznie dziękujemy. Całość imprezy od 10 lat współorganizują i prowadzą Małgorzata Łoskot i Dariusz Rosiński ,,Baranek’’. Za ich wytrwałość i wielką sympatię do Polany, też pięknie dziękujemy !
       Jak na każdych środowiskowych imprezach, nie zabrakło i w Polanie, pokazów miejscowej OSP oraz kramów ze swojskim jadłem i rękodziełem.  Lipcowy koncert w Polanie to już tradycja, wszyscy chętnie się spotykamy i wspominamy tych, którzy rok, 2 lata czy więcej temu , siedzieli z nami a dzisiaj są na Niebieskich Połoninach. 
                                  To właśnie  Dla Nich  jest co roku   śpiewane.  
                                                                                                                                       H.M
       
       
      
     


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie