Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Wokalny sukces Małgosi Michno, uczennicy SP w Polanie

Małgorzata Michno, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Polanie, uczestniczyła w Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Wokalnej w Starym Samborze na Ukrainie, który odbył się 3 marca. Organizatorem tego wydarzenia była Muzyczna Szkoła w Starym Samborze oraz Rada Miejska i Rada Rejonowa w tymże mieście.
Małgosia dostała zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu od pana Jarosława Miszczak, kierownika i wokalisty zespołu „Na Drabinie” z Ukrainy. Pan Jarosław natomiast zasiadał w jury przy Konkursie Piosenki Religijnej, jaki organizowany jest corocznie przy Parafii w Czarnej. To na tym konkursie usłyszał pierwszy raz śpiew Małgosi, zachwycił się i zaprosił Ją do Starego Sambora.
Nasza młoda wokalistka wystąpiła z przygotowaną piosenką i swoim podkładem muzycznym. Na scenie zapowiedziano Małgosię jako Gościa Specjalnego i wysoko oceniono jej występ , przyznając wyróżnienie; wręczono statuetkę Festiwalu i dyplom.
Konkurencja na Festiwalu była bardzo duża. Nasza reprezentantka stanęła w szranki z bardzo dobrze przygotowanymi wokalnie młodymi wykonawcami; większość to byli uczniowie szkół muzycznych.
Występy oceniało 10-osobowe jury, składające się z profesjonalistów w dziedzinie muzyki; min. Roman Bereza – dyrektor Lwowskiego Centrum Twórczości Narodowej, Petro Radejko – solista Lwowskiej Opery i Baletu a także wspomniany już Pan Jarosław Miszczak.
Małgosi gratulujemy serdecznie sukcesu i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji, jaką jest śpiew oraz możliwości kształcenia się w tym zakresie.

© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie