Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Polanie


         14.10. obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Jak każdego roku dzień ten rozpoczęliśmy mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza Marka Ruska, przy asyście pocztu sztandarowego. 
        Po Eucharystii przeszliśmy do świetlicy wiejskiej. Tu , na uczniów, nauczycieli i rodziców czekało uroczyste śniadanko, przygotowane przez grupę mam. Po degustacji pysznych kanapek, sałatek i ciast, obejrzeliśmy występ naszych uczniów w przedstawieniu pt: ,, Urodziny Astrid’’. Scenariusz do przedstawienia opracowała pani Jola Jarecka, jak również całość wyreżyserowała. Aktorami byli uczniowie prawie wszystkich klas naszej szkoły, którzy wcielili się w bohaterów z różnych powieści szwedzkiej pisarki , Astrid Lindgren. Młodzi aktorzy świetnie utożsamili się z odgrywanymi postaciami, nadając im wiele humoru i dowcipu, co z resztą jest cechą charakterystyczną dla pisarstwa Astrid Lindgren, autorki licznych powieści dla dzieci m.in. ,, Dzieci z Bullerbyn’’. 
        Po przedstawieniu nastąpiło pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W tym roku klasa I liczy aż dwie  uczennice – Adelę i Maję. Dziewczynkom gratulujemy pełnej przynależności do grona uczniów szkoły podstawowej w Polanie. Po tym miłym akcencie uroczystość dobiegła końca.
                                                                                                     H. Myślińska   


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie