Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Obchody Trzeciego Maja w Polanie

Trzeci maja, dzień jeden z wielu długiego weekendu majowego. Dzień w którym obchodzimy uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski a także Święto Narodowe związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Jak co roku, zaakcentowanie tych Świąt miało miejsce podczas Mszy Św. odprawionej w naszej świątyni przez ks. Proboszcza, Stanisława Gołyźniaka. Na Mszę licznie przybyli  mieszkańcy Polany oraz goście wypoczywający w tym długim weekendzie w naszej wiosce. Najliczniejszą grupę , ok. 45 osób, stanowiła wycieczka z Łomży, którą reprezentowało Stowarzyszenie Edukator , z panią prezes Barbarą Kuczałek na czele. Stowarzyszenie to od 1 września 2018r. jest organem prowadzącym naszą Szkołę Podstawową. Uczestnikami wycieczki byli głównie nauczyciele z licznych szkół z północno –wschodniej Polski oraz Lubelszczyzny, których istnienie wspierane jest w.w. Stowarzyszeniem.

Po Mszy Św. wszyscy zgromadzeni wysłuchali krótkiego występu z okazji Święta Narodowego. Montaż słowno-muzyczny, wg. scenariusza pani Marii Faran, został wykonany przez uczniów, absolwentów i nauczycieli naszej szkoły, natomiast muzycznie wzbogacony występem Polańskiego Chóru . Po tej krótkiej prezentacji, zabrała głos pani Barbara Kuczałek, prezes Stowarzyszenia Edukator. Bardzo serdecznie podziękowała za gościnę w Polanie oraz przedstawiła historię stworzonego przez siebie i cały czas nadzorowanego Stowarzyszenia, które działa od 20 lat wspierając małe szkoły.

W godz. wieczornych nasi goście oraz turyści i oczywiście mieszkańcy mogli spotkać się w świetlicy wiejskiej na zabawie tanecznej, której organizatorem byli Rodzice i Nauczyciele.  Przy bogato zaopatrzonym bufecie , bawiono się do białego rana. Do tańca akompaniował miejscowy zespół Songo, czyli pan Janusz Krakowski, któremu bardzo dziękujemy za gratisowe granie. Dzięki hojności pana Janusza, dochód z zabawy dość pokaźnie zasilił konto RR przy Szk. Podst. w Polanie. 

W tej muzyczno-tanecznej atmosferze Polana zakończyła obchody Trzeciego Maja.

H. Myślińska


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie