Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Konkurs ,,O Bieszczadach wiem prawie wszystko’’ w Czarnej

8 marca w Szkole Podstawowej w Czarnej odbył się kolejny, bo już XXX konkurs ,, O Bieszczadach wiem prawie wszystko’’. Konkurs, o tak długiej tradycji, organizowała Szkoła Podstawowa w Stefkowej, w której nauczyciele wymyślili  i realizowali  każdego roku to przedsięwzięcie, zapraszając uczniów szkół z całego bieszczadzkiego regionu. Po likwidacji szkoły w Stefkowej, konkurs na kilka kolejnych lat przejęło Liceum Ogólnokształcące w Lesku a po nim na kontynuację konkursu zdecydowała się Szkoła Podstawowa w Czarnej. Tu, całą organizacją i przebiegiem spotkań przyjeżdżających szkół , przez wiele lat zajmowały się panie Anna Łysyganicz i Anna Śmietana.

W tym roku do współzawodnictwa przystąpiły szkoły z Leska, z Głowienki, z Czarnej i z Polany. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Emilia Caban, Małgorzata Michno, Amelia Pisarska, Marcin Kania, Robert Morąg, Kuba Radzieński. Uczniowie przygotowywali się do konkursu uczestnicząc od stycznia w dodatkowych zajęciach rozwiązując testy i ćwicząc orientację na mapie Bieszczad.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym wszyscy uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu przyrody, topografii i historii naszego regionu. Po ich ocenie 10-cioro uczniów przeszło do drugiego etapu – finału. Z naszej polańskiej drużyny do finału dostały się aż dwie osoby – Małgosia Michno i Marcin Kania. Finał natomiast składał się z kilkunastu konkurencji min. znajomości szlaków turyst. w Bd PN, świata roślin, budowy  domów bojkowskich czy opowiedzenie dowolnej legendy bieszczadzkiej. W tych zmaganiach najwyżej uplasowała się Małgosia, zajmując ostatecznie IV miejsce.

Wszystkim finalistom rozdano dyplomy oraz nagrody, które były bardzo atrakcyjne : śpiwory, plecaki, latarki , ciekawe książki. Pozostali uczestnicy zostali również obdarowani dyplomami i mapami turystycznymi.

Szkole Podstawowej w Czarnej należą się gratulacje , za tak dobrze zorganizowany konkurs oraz za znalezienie licznych fundatorów cennych nagród.

W przyszłym roku konkurs ,, O Bieszczadach wiem prawie wszystko’’ będzie kontynuowany w Szkole Podstawowej w Lesku.

H. Myślińska


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie