Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Jasełka w Polanie

W kościele katolickim w Polsce, do 2 lutego czyli święta Matki Boskiej Gromnicznej, tradycyjnie organizuje się wspólne kolędowanie, a także Jasełka – widowiska o Bożym Narodzeniu.

Tak było i tym razem. 22 stycznia w świetlicy wiejskiej odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Polany z chórem parafialnym z Przemyśla, który przyjechał na występy gościnne z ks. Damianem Kempą. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. a następnie, już w świetlicy, odbyły się Jasełka, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej z Polany. Na rozświetlonej, pięknie udekorowanej scenie pojawiły się postacie- Maryja z Dzieciątkiem, Józef, anioły , pasterze i trzej królowie. Całość inscenizacji przeplatana była kolędami i pastorałkami, w wykonaniu uczennic klas najmłodszych, które stworzyły iście anielski chór.

Po Jasełkach mieliśmy okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu gości z Przemyśla, po czym bardzo spontanicznie wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania. Po części artystycznej, przy kawie, herbacie, pysznych ciastach, kiełbasie zasmażanej i przy fuczkach, nastąpiło wspólne biesiadowanie. Całość spotkania przygotowali: ks. Proboszcz-Marek Rusek oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie SP w Polanie. Wszystkim należą się wielkie podziękowania!

H.M


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie