Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Harcerze z Polany na zlocie Hufca Bieszczadzkiego

 

W dniach 3 - 4.06.2022 w Berezce odbył się zlot Hufca Bieszczadzkiego Lesko, którego komendantem od wielu lat jest ks. Tomasz Latoszek – proboszcz parafii w Berezce.

             Bieszczadzka Drużyna Bartoszowa ze SP w Polanie, na którą składa się zastęp harcerzy i zastęp zuchów, wzięła udział w tym zlocie. Na zgrupowaniu obecni byli  harcerze z Baligrodu, Średniej Wsi, Wołkowyji oraz Berezki, łącznie 5 drużyn.

             Pierwszego dnia Zlotu, po powitalnym apelu na boisku przy SP w Berezce, wszyscy harcerze i zuchy wzięli udział we Mszy Św. celebrowanej przez harcmistrza Hufca Bieszczadzkiego, ks. Tomasza Latoszka. Jeszcze tego samego dnia przeprowadzono dla zastępów zuchów, szkolenie rozpoznawania różnych gatunków drzew, a następnie odbył się konkurs recytatorski poezji Wincentego Pola – patrona hufca leskiego. W konkursie tym  pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Polany – Antonina Kaluba, - uczennica kl IV. Wieczorem odbyło się złożenie obietnicy zuchowskiej, do której przystąpiły nasze zuchy: Antonina Kaluba, Kalina Kaluba, Maja Szczepanek, Piotr Wierciński i Piotr Galica.

            W drugim dniu zlotu, po porannej gimnastyce i apelu, przeprowadzono konkurs wiedzy o Wincentym Polu. Naszą drużynę reprezentowały : Emilia Caban, Roksana Tarnawska i Amelia Pisarska. W ogólnej klasyfikacji  II miejsce zajęła Roksana Tarnawska.  Następnie odbyły się szkolenia z różnych umiejętności harcerskich : wiązanie węzłów, musztra, znajomość symboli harcerskich, szyfrowanie, a na koniec przeprowadzono bieg patrolowy, sprawdzający  harcerzy i zuchy z nabytych umiejętności. W tej konkurencji odnieśliśmy również sukces -  Bieszczadzka Drużyna Bartoszowa z Polany zajęła II miejsce .  Po wręczeniu dyplomów , rozdaniu nagród, odśpiewaniu hymnu harcerskiego, wszyscy zostali poczęstowani obiadem po którym rozjechaliśmy się do domów.

     Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom konkursów: Antoninie Kaluba , Roksanie Tarnawskiej oraz  Bieszczadzkiej Drużynie Bartoszowej z Polany – gratulujemy !!!

                                                                                                                            H.M


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie