Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Bieg Tropem Wilczym w Polanie, 06.03.2022

Po raz V w Polanie a po raz X w skali całej Polski, 06.03.2022 odbył się Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku, od 5 lat, bieg organizuje Szkoła Podstawowa w Polanie a pod patronatem Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy. W roku 2020 , tuż przed pandemią, biegło ponad 75 tys. ludzi w całej Polsce.

Tegoroczny bieg miał dodatkowy ważny charakter społeczny. W związku z wojną na Ukrainie , w miejscach biegów, organizowano zbiórki krwi a także zbiórki pieniężne pod hasłem ,, Biegniemy Ukraino z pomocą’’ . Zebraną kwotę w Polanie – 340 zł, wpłaciliśmy na konto Fundacji.

Uczestnicy , jak co roku, mogli przebiec tradycyjną odległość 1963m, która symbolizuje rok śmierci w walce ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek. Ten dystans można było przebiec rodzinnie i indywidualnie. Inne zaproponowane dystanse to – 3,300 km oraz 300m jako oferta dla najmłodszych. Drugi już rok zapraszamy też rowerzystów górskich do przejechania trasy na Moklik i z powrotem – 9 km.

Tegoroczny polański bieg zgromadził 42 uczestników w bardzo szerokim przedziale wiekowym. Najmłodszy biegacz miał 2,5 roku a najstarszy 60+. Licząc osoby towarzyszące, można śmiało stwierdzić, że w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 60 osób. Za taką frekwencję bardzo dziękujemy. Wszyscy uczestnicy po przebiegnięciu i przejechaniu swoich tras, mogli posilić się pysznym żurkiem i krokietami, odpocząć przy ciastku, kawie i herbacie. Poczęstunek przygotowali rodzice i nauczyciele SP z Polany.

W tym roku wyjątkowo, miejscem spotkania stał się Dom Parafialny, a nie jak w latach poprzednich świetlica wiejska, w której nastąpiła awaria kanalizacji. W tym miejscu bardzo dziękujemy Proboszczowi z Polany – ks. Markowi za umożliwienie zorganizowania biegu na terenie Plebani.

A oto wyniki Biegu Tropem Wilczym w Polanie 2022.

Dystans 300m: I m-ce Franek Froń, II m-ce Michał Galica, II m-e Lena Kunikowska


 

Dystans 1963m :

Kategoria rodzinna : I m-ce Franek Froń + tata Mateusz, II m-ce Julka Hermanowicz +mama Angelika, III m-ce Asia Kania + tata Tomasz.

Kategoria indywidualna: I m-ce Kamil Galica, II m-ce Piotr Galica, III m-e Piotr Wierciński.

Dystans 3.300 km: I m-ce Marek Korżyk, II m-ce Marek Faran, III m-ce Bartek Faran.

Dystans 9km ( kolarstwo górskie): I m-ce Grzegorz Morąg

Tegoroczny Bieg Tropem Wilczym odbył się w szczególnej sytuacji politycznej. Za wschodnią granicą trwa wojna, do Polski dociera cała rzesza uchodźców z Ukrainy, którzy często znajdują gościnę w polskich domach. W naszym biegu wzięła udział młoda mama z 2,5 letnim synkiem z Ukrainy, która uciekła ze zniszczonego Charkowa a znalazła lokum u pani Kamili Bedlińskiej w Czarnej.

Mamy nadzieję, że za rok Bieg Tropem Wilczym w Polanie odbywać się będzie w czasach spokojniejszych, czego sobie i wszystkim życzymy i już teraz serdecznie zapraszamy do Polany .

H.M

© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie