Szkoła Podstawowa w Polanie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Polanie

Polana 67, 38-710 Czarna
e-mail: sp.polana@sosedukator.pl
tel 724 484 402

Akcja ,, Krokus ‘’ w Szkole Podstawowej w Polanie

         Dnia 22.10. uczniowie w Polanie posadzili przed szkołą, tuż przy wejściu, żółte krokusy. Cały szpaler tych pięknych kwiatów zakwitnie wiosną.
         Akcja sadzenia cebulek krokusów odbyła się w ramach projektu ,, Krokus’’. Został on zapoczątkowany w Irlandii przez Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Jego koordynatorem w Polsce jest Żydowskie Muzeum Galicji w Krakowie. Celem projektu jest upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz dziesiątki tysięcy dzieci innych narodowości , w tym polskiej, które zginęły w czasie II wojny światowej z rąk Niemców. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia, w roku szkolnym 2018/2019 wzięło w nim udział 22500 uczniów z Polski, Ukrainy i Białorusi.
          Akcję w Polanie zainicjowała pani Jola Jarecka. Dzięki Niej zostały sprowadzone do szkoły cebulki krokusów a przed sadzeniem kwiatów uczniowie zapoznali się z historią Holokaustu. Pani Joli serdecznie za to dziękujemy.
         Sadząc długoletnie rośliny wznosimy niejako  pomniki, które upamiętniają takie wydarzenia z przeszłości o których nie możemy zapomnieć. Takim wydarzeniem jest wspomniany Holokaust Dzieci. 
                                                                                                   H. Myślińska


© 2020 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Polanie