Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej

Paproć Duża 53,18-205 Szumowo
e-mail: sp.paprocduza@sosedukator.pl.
tel.864768698

Ekowalentynki

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej brały udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki - czyli kochamy recykling”.

Akcja realizowana jest od 2010 roku. Celem jej jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka baterii i elektroodpadów prowadzona była do 14.02.2021 roku. Jako uczestnicy akcji szkoła otrzymała bezpłatny pojemnik do zbiórki baterii oraz wsparcie w postaci walentynkowych upominków. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawane były lizaki serduszka. W ramach "EkoWalentynek" dzieci pragnęły pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

Akcję w Szkole Podstawowej w Paproci Dużej koordynowała Pani Marzena Gawrych.

Regionalnym koordynatorem akcji jest LGD Brama na bagna.

Akcja "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu firm: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.


© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej