Spotkanie ze strażakami
Poniedziałek, 27 Stycznia 2025Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z OSP w Uhrusku, podczas którego zapoznali się z wyposażeniem ratowniczym, jakim dysponują strażacy, zawartością torby ratowniczej, zasadami działania i sposobem użycia defibrylatora AED. Uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznali zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia m.in. zaksztuszenia, utraty przytomności. Uczniowie ćwiczyli ułożenie ciała w pozycji bocznej, a także wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową przy użyciu fantomów. Chętne osoby miały możliwość przymierzania bojowego ubrania specjalnego.














