Pamięć o tych, którzy odeszli
Wtorek, 19 Listopada 2024Hanna Łochocka „Płoną świeczki”
,,Dzień jesienny tak cicho
Jak liść zżółkły opada;
Złoto ma z października
Smutek ma z listopada.
I w ten smutek złotawy,
I w ten płomyk zamglony
Przybrały się Zaduszki
Jak w przejrzyste welony.
Płoną świeczek szeregi,
Płoną świeczek tysiące,
Powiewają płomyki
Zamyślone i drżące.
Więc płomykiem jak dłonią,
Dłonią ciepłą i jasną,
Pozdrawiamy tych wszystkich,
Których życie już zgasło."
Nasi uczniowie wraz z wychowawcami, a także Harcerze pamiętają o tych, którzy odeszli. Jak co roku porządkują groby, modlą się , palą znicze a przede wszystkim oddają hołd i pamięć tym, których już nie ma ! Dodatkowo Harcerze wykonali własnoręcznie wieniec, który złożyli ma grobie Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej!








