Szkoła Podstawowa w Lisach
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Lisach

Lisy 23, 19-520 Banie Mazurskie
e-mail: sp.lisy@edukator.lomza.pl
tel.876157307
Dyrektor : mgr Justyna Cybulska

NAUKA PROGRAMOWANIA W SP LISY

Nasza szkoła uczestniczyła w Code Week Polska, który w tym roku odbył się w dniach 05-20 października 2019.  Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie     i zgłosić je na stronie: https://codeweek.eu/

W ramach wydarzenia w naszej szkole odbyły się zajęcia z następujących tematów:
- kodowanie w języku JavaScript, poznanie gry edukacyjnej Blockly,
- programowanie w języku Python za pomocą gry Code Combat,
- programowanie gier w języku Scratch.

Zajęcia z programowania zostały przeprowadzone w klasach 4-8 podczas koła informatycznego realizowanego w ramach projektu „Kompetencje kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia koła informatycznego w ramach projektu odbywają się już drugi rok. Uczestnicy mają m.in. możliwość kształcenia umiejętności posługiwania się komputerem i technologią informacyjno-komunikacyjną, rozwijają swoje zdolności intelektualne oraz logiczne myślenie, poznają i obsługują nowe aplikacje    i oprogramowanie, stymulują swoją kreatywność, aktywność i pracę w zespole, biorą udział w konkursach.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Mariusz Wróbel


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Lisach