Szkoła Podstawowa w Laskowcu
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Laskowcu

Laskowiec 46,19-104 Trzcianne
e-mail: sp.laskowiec@sosedukator.pl.
tel. 857384004

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy uroczystym apelem w dniu 13 października 2021r.

Zgromadzona społeczność szkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego łącząc tradycyjnie święto szkolnictwa z kształtowaniem postawy patriotycznej.

            Uczniowie  przybliżyli zebranym historię Dnia Edukacji Narodowej, który utworzono na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej z inicjatywy ostatniego elekcyjnego króla Polski Stanisława II Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 r. Ten powołany wówczas organ władzy miał służyć reformie szkolnictwa i upowszechnianiu edukacji także wśród niższych grup społecznych polskiego społeczeństwa.

            Podczas wystąpień o charakterze historycznym oraz artystycznym podkreślano wiodącą rolę nauczyciela w procesie kształcenia, który bierze na siebie odpowiedzialność  wyposażenia młodego człowieka nie tylko w wiedzę i określone umiejętności, ale przede wszystkim przygotowuje go  na życiowe wyzwania.

            W organizację uroczystości zaangażowali się pięknie rodzice, którzy ufundowali pamiątkowe upominki nauczycielom oraz przygotowali smaczny poczęstunek. Życzliwość i wzajemny szacunek to najlepsza forma okazywania sobie wdzięczności za codzienny trud i motywacja do rozwoju dla wszystkich, którzy tworzą szkołę – uczniów, nauczycieli, rodziców.


© 2022 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Laskowcu