DOKARMIANIE PTAKÓW
Piątek, 16 Luty 2024Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.
W okresie zimowym bardzo trudno ptakom znaleźć pożywienie, dlatego uczniowie uczestniczący w zajęciach koła ekologicznego postanowili zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Dokarmianie ptaków poprzedziła lekcja dzięki której uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dokarmiać ptaki. Uczniowie postanowili też zrobić karmniki dla ptaków. Wykonali je na zajęciach koła ekologicznego z plastikowych butelek i podstawek do kwiatów. W ramach tej akcji powstało też kilka karmników drewnianych, które nasi uczniowie wykonali w domach ze swoimi rodzicami.
W tym miejscu bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniom oraz rodzicom ,a także naszym przedszkolakom, którzy również ochoczo przystąpili do akcji.
Serdecznie dziękujemy!!













