Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej

Kamienna Nowa 41,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.kamiennanowa@sosedukator.pl.
tel. 857129177

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez IBBY (International Board on Books for Young People). Co roku inne państwo zrzeszone w tej organizacji jest gospodarzem. Polsce przypadł ten zaszczyt w 1977 roku, zaś przewodnie hasło tych obchodów brzmiało: „Książka moim oknem na świat”.

Data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – Duńczyka, którego baśnie znają ludzie w wielu zakątkach globu.

Celem święta jest rozpowszechnianie czytania dzieciom i uświadamianie jak jest ważne oraz jak wielki wpływ ma na rozwój dziecka.

W ramach święta, organizowane są dla dzieci i rodziców wydarzenia literackie, spotkania z autorami książek dla małych czytelników oraz warsztaty artystyczne.

W Polsce od 2001 roku działa Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”, która zachęca rodziców do czytania książek dzieciom.

Pierwszy kontakt z książką jest ważnym krokiem w umacnianiu nawyku wspólnego czytania. Rodzic staje się przewodnikiem i opiekunem po kartach baśni i bajek, a dziecko przeżywa niezwykłe przygody, które na długo zapadają w pamięć małego czytelnika. Warto poświęcić codziennie przynajmniej 20 minut na wspólne czytanie rodzica z dzieckiem, bowiem książka może stać się najlepszym przyjacielem.


© 2021 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej