Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej

Kamienna Nowa 41,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.kamiennanowa@sosedukator.pl.
tel. 857129177

Jak nie czytam, jak czytam!!!

W tym roku nasza szkoła dołączyła do edycji największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W akcji wzięło udział 30 osób. Dzieci z naszej szkoły były zachwycone akcją i pomysłem jej zrealizowania na świeżym powietrzu. Każdy z uczniów przyniósł swoją ulubioną książkę. Wielu z nich wcześniej odwiedziło bibliotekę mieszczącą się w budynku naszej szkoły, by wypożyczyć książki, które mieli ochotę przeczytać.

7 czerwca o godzinie 10.00 wyszyliśmy  przed szkołę. W cieniu pod drzewem rozłożyliśmy koce. Mimo świetnej zabawy dzieci nie zapomniały celu wycieczki i o godzinie 10.00 podekscytowane słuchały książki czytanej przez nauczyciela. Uczniom bardzo podobała się ta forma czytania, która, mamy nadzieję, zachęci ich do częstszego sięgania po książkę. Dzieci zobaczyły, że każde miejsce jest dobre do czytania, które może być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Zadowolone wyraziły chęć uczestnictwa w akcji w następnym roku.

Choć nasza szkoła nie liczy wielu uczniów, mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia rekordu w czytaniu w jednym momencie.


© 2022 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej