Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej

Kamienna Nowa 41,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.kamiennanowa@sosedukator.pl.
tel. 857129177

Dzień Pluszowego Misia :)

W naszej szkole 26 listopada królował Pluszowy Miś. Przedszkolaki i klasy 0 - III pod kierunkiem p. Magdaleny Tkaczuk w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".                                                                                                                         

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”                                                                                                                                Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W naszej szkole jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków, klas 0 - III i ich misiów. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu. Brały udział w konkurencjach: kto szybciej zje miód.                                                                                                                                              Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony Miś". Do komisji wpłynęło 16 prac, co oznacza, że konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość tworzenia swojej wersji misia. Forma była dowolna, dlatego dzieci - przy niewielkiej  pomocy rodziców - wykazały się ogromną pomysłowością.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej