Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej

Kamienna Nowa 41,16-200 Dąbrowa Białostocka
e-mail: sp.kamiennanowa@sosedukator.pl.
tel. 857129177

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych.  Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dnia 27 listopada  odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. Zabawę uświetniały znane przeboje muzyczne. Imprezę poprowadził DJ Adaś z Zielonej Szkoły w Supraślu wraz ze swoim pomocnikiem, Erykiem. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki (dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego) przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz z nauczycielami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Następnie odbyły się liczne  konkursy.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Nowej