Szkoła Podstawowa w Długołęce
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Długołęce

Długołęka 50,19-111 Krypno
e-mail: sp.dlugoleka@sosedukator.pl.
tel. 857169019

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy Ósmej

 W dniu 23 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2022/2023 oraz pożegnaliśmy Klasę Ósmą ????????‍????????????‍????

 Uczniowie klas 1-8 zagrali w autorskim skeczu prezentującym różne etapy edukacji naszych absolwentów. Scenariusz tego przedstawienia napisała nasza zdolna klasa Ósma - i właśnie ona w większości obsadziła role nauczycieli!  Humorystyczne scenki przedstawiały urywki lekcji naszych absolwentów począwszy  od klasy 1 po klasę 8. Każdemu z uczniów przypisano odmienne cechy niż te posiadane w rzeczywistości. I tak powstały śmieszne kreacje: wyjątkowej dziewczyny dbającej o swoją urodę i marzącej o karierze modelki;  niezwykle pilnego ucznia na 6 - pochłoniętego w 100%  nauką;  płaczliwego Kubusia - stęsknionego za rodziną, fana edukacji domowej; komika klasowego, któremu lekcja bez żartów jest lekcją straconą oraz opornego na naukę, ale zaangażowanego wagarowicza. Po przedstawieniu uczniowie kl. 1-3 zaśpiewali wzruszającą piosenkę ze specjalną dedykacją dla Absolwentów. Na sam koniec części artystycznej wyświetliliśmy wyjątkowy filmik na pożegnanie Klasy Ósmej. Zawierał różnorodne zdjęcia ze wszystkich etapów edukacyjnych uczniów, których właśnie żegnaliśmy. Przypomniane zostały takie momenty jak: pasowanie na ucznia, zabawy karnawałowe, różne akcje szkolne, fragmenty lekcji, udział w różnych projektach, konkursach, przedstawieniach, wycieczkach a nawet egzamin ósmoklasisty. Przygotowany filmik pozostanie wspaniałą i wyjątkową pamiątką na całe życie naszych Absolwentów. Ten dzień był dla wszystkich  bardzo wyjątkowy i wzruszający! Niejeden z nas (nauczycieli, uczniów)  nie krył łez wzruszenia.

Uczniowie Klasy Ósmej opuszczali mury naszej szkoły nie tylko ze świadectwem jej ukończenia, ale i z nostalgią, z otrzymanymi najlepszymi życzeniami, różnymi upominkami od nauczycieli i młodszych kolegów. Jesteśmy pewni, że we wrześniu wejdą energicznie, z optymizmem w nowe szkolne środowisko. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że będą miło wspominać swoich nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej!

 

(Szczegółowa fotorelacja z tego dnia na naszym szkolnym Facebooku, link do filmiku:  https://www.canva.com/design/DAFmeY_KueE/UWc2SdetgA80Y6tWySuU4Q/watch)

 

 

 


© 2023 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Długołęce