Szkoła Podstawowa w Długołęce
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Długołęce

Długołęka 50,19-111 Krypno
e-mail: sp.dlugoleka@sosedukator.pl.
tel. 857169019

Światowy Dzień Walki z AIDS.

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS.

Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Co roku Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia.

Nieodłącznym elementem Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę, ale również miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.  

Dlatego w tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. Głównym celem podjętych działań była profilaktyka oraz promowanie wśród młodych ludzi zachowań i postaw, które zabezpieczą przed zakażeniem wirusem HIV, a także uświadomienie im, że chroniąc najważniejsze wartości w swoim życiu chronią siebie.

Uczniowie klas 7-8 wspólnie wypełniali ankiety dotyczące oceny stanu wiedzy na temat HIV i AIDS, oglądali przygotowane prezentacje dostosowane do ich wieku. Brali udział w pogadankach, uczyli się zachowań asertywnych i tolerancji wobec ludzi chorych, a młodsze klasy 4-6 na lekcji informatyki zaprojektowały plakaty.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Długołęce