Projekt czytelniczy - "Kwiecień miesiącem książki"
Niedziela, 4 Maja 2025W kwietniu w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacyjno-kulturalny „Kwiecień miesiącem książki”.
Celem działań projektu było zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książki, rozwijanie zainteresowań literackich oraz integracja społeczności szkolnej wokół kultury czytelniczej.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w realizację projektu, organizując szereg wydarzeń promujących czytelnictwo wśród uczniów. Sukces całego wydarzenia zachęcił nas do organizowania podobnych inicjatyw w przyszłości – zarówno w formie cotygodniowych spotkań z książką, jak i kolejnych edycji konkursów czytelniczych, które nie tylko skutecznie budują kulturę czytania, lecz także tworzą przyjazne środowisko dla miłośników książek.
Na zakończenie projektu odbył się słodki poczęstunek i podsumowanie konkursu "Moja zakładka do książki".
Kategoria - KLASY I-III
I miejsce - Lena Hodun kl. I
II miejsce ex aequo - Joanna Ździer kl. I - Damian Ździer kl. III
III miejsce - Magdalena Wiszowata kl. III
Kategoria - KLASY IV-VIII
I miejsce ex aequo - Wiktoria Czerech kl. IV - Błażej Ździer kl. IV
II miejsce - Natalia Ździer kl. VI
III miejsce - Lena Halicka kl. IV
Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tak wyjątkowego wydarzenia ![]()



















