Szkoła Podstawowa w Choszczewie
SOS Edukator w Łomży

Szkoła Podstawowa w Choszczewie

Choszczewo 62, 11-731 Sorkwity
e-mail: sp.choszczewo@sosedukator.pl.
tel. 897428111

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Spotkanie z policjantami w Szkole Podstawowej w Choszczewie

W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem dzieci, 29 września br. uczniowie klas I-XIII i oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Choszczewie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji sierż. sztab. Jackiem Michniewiczem oraz asp. Pawłem Florkowskim, pracującymi na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie.

Prowadzący spotkania zwracali uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypominali zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi.

W trakcie spotkania z policjantami uczniowie klas starszych dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusze omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Goście wspomnieli również o konsekwencjach prawnych, wynikających z niewłaściwego zachowania.

Oczywiście, nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjantów. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.


© 2024 Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży
Organizacja pożytku publicznego działająca "non profit" zarejestrowana w 12 lipca 1999r.


Polityka prywatności i Cookies | Przekaż nam 1,5% Swojego podatku

Szkoła Podstawowa w Choszczewie